Strzelcy poszukują wolontariuszy

Igrzyska Europejskie 2023, które rozpoczną się w czerwcu to ogromne przedsięwzięcie sportowo-logistyczne, do którego poszukiwani są wolontariusze.

Gospodarzem europejskiego strzelectwa będzie Wrocław i tamtejsza nowoczesna strzelnica WKS „ŚLĄSK” przy ul. Świątnickiej 36. 

Wolontariat to doskonała okazja, by obejrzeć z bliska przygotowania i medalową walkę absolutnych zawodowców. To także szansa na rozwój pasji, a i również zdobycie pierwszych doświadczeń lub pogłębienie swojej wiedzy np. na temat strzelectwa sportowego. Co oczywiste, nie zabraknie możliwości poznania osób z całej Europy, które podzielają podobne sportowe zainteresowania.

Do wolontariuszy trafią niezbędne gadżety i odpowiedni strój. Ponadto, zapewnione im będzie wyżywienie, ubezpieczenie, a nawet bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Istnieje również możliwość zakwaterowania.

Do zadań wolontariuszy będą należeć m.in. pomoc kibicom z niepełnosprawnościami, wydawanie akredytacji, wsparcie mediów, zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych, a także pomoc logistyczna. 

Rekrutacja prowadzona jest poprzez oficjalny serwis Igrzysk Europejskich https://www.european-games.org/pl/igrzyska/wolontariat/

Jest podzielona jest na dwa etapy. 

Pierwszy to założenie konta na portalu i wypełnienie odpowiedniego formularza rekrutacyjnego. Należy zaznaczyć chęć pracy przy strzelectwie we Wrocławiu. 

Drugi - to rozmowa kwalifikacyjna, prowadzona online. Im większa dyspozycyjność, tym większe szanse na pomyślną rekrutację.

Zgłaszać się mogą nie tylko osoby pełnoletnie. Np., aby wziąć udział w wolontariacie podczas IE2023, uczeń powinien mieć ukończone 16 lat do 1 czerwca br. Wymagana jest również odpowiednia zgoda podpisana przez opiekuna prawnego.

Organizatorzy Igrzysk Europejskich przewidują, że organizację imprezy wspomoże niemal 8 tys. wolontariuszy w całej Polsce. Wydarzenie potrwa do 2 lipca br.